Bletki i bibułki OCB

Ponad 100 lat tradycji firmy z Paryża sprawiło, że OCB to najbardziej uznane bibułki na świecie, po które klienci sięgają najchętniej. Niezwykle popularne bletki OCB z filtrami to światowa klasyka, bez której nie odbędzie się żadna sesja, czy posiedzenie koneserów marihuany.

Co oznacza skrót O.C.B ?

Niewiele osób wie, ale skrót najpopularniejszych bletek oraz filtrów na świecie został wymyślony w nawiązaniu do niezwykłej historii i tradycji marki, mianowicie:

  • O – od rzeki Odet w Finistère, która przepływa przez Quimper i wpada do Atlantyku w Bénodet, przy której powstała pierwsza fabryka papieru w 1822 roku.
  • C – Jest to pierwsza litera drugiej fabryki bibułek o nazwie Cascadec, która dała początek produkcji ultra-cienkich bletek w 1918 roku.
  • B – Bolloré to nazwisko twórcy marki OCB, Jean-René Bolloré, jego bezpośredni potomem – Vincent Bolloré, reaktywował produkcję bletek OCB w Bretanii w latach 80.

Najważniejszym dla nas punktem w historii firmy OCB jest rok 1999, kiedy rodzina Bollore wypuściła na rynek swój najbardziej rozpoznawalny produkt – OCB Premium – bibułki do palenia wykonane z naturalnego, lnianego papieru, z dodatkiem gumy arabskiej. Od tamtej pory większość skręcanych jointów, zwijanych jest właśnie z tych bletek.

OCB nie zamknęło się jednak tylko i wyłącznie na produkcji bibułek do palenia. W ich ofercie znajdziemy również różnego rodzaje filtry oraz tipy, tacki do skręcania, filtry z węglem aktywnym oraz szerokiej maści rodzaje bletek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.