DARMOWA DOSTAWA  InPost dla wszystkich zamówień od 119 zł IDŹ DO SKLEPU

Waporyzacja

Jeżeli stoisz przed pytaniem jaki wybrać waporyzator na początek waporyzacji, zdecydowanie polecamy Fenix Mini - jest to najpopularniejszy sprzęt do waporyzacji w przedziale do 300zł i sprawuje się świetnie jako urządzenie dla nowicjuszy. Masz pytania odnośnie wyboru najlepszego waporyzatora? Skontaktuj się z pasjonatami, którzy od lat obracają się w produktach z branży CBD

Waporyzator jest to urządzenie do inhalacji, które uwalnia dobroczynne substancje z ziół poprzez podgrzewanie ich do odpowiedniej temperatury, nie uwalniając przy tym substancji smolistych jak w przypadku klasycznego spalania. Korzystanie z waporyzatora jest możliwe przy wykorzystywaniu suszu CBD, tytoniu lub innych ziół oraz mieszanek olejków eterycznych. Pozwala na bezdymną inhalację wybraną substancją.

Waporyzacja to proces polegający na odparowaniu cennych składników z ziół poprzez podgrzewanie w temperaturze znacznie niższej niż temperatura zapłonu, co przekłada się na brak uwalniania substancji smolistych. Temperatura podczas palenia sięgać może nawet 900 ‘C. Podczas tak wysokich temperatur wydzielają się wyjątkowo szkodliwe substancje chemiczne. Jednocześnie niszczymy cenne dla zdrowia związki w procesach pirolizy (rozpad pod wpływem wysokich temperatur). Waporyzacja może być z powodzeniem stosowana nawet w przypadku niedoświadczonych osób. W ciągu pierwszych zastosowań z pewnością uda im się opanować technikę i technologię. W przypadku chęci waporyzacji suszu CBD wystarczy otworzyć waporyzator, załadować do jego wnętrza wybraną ilość, a następnie zamknąć urządzenie, włączyć je oraz ustawić właściwą temperaturę.